Lista aktualności Lista aktualności

Rozpal bezpiecznie ognisko w lesie!

Z przyjemnością informujemy, że zostało udostępnione 5 lokalizacji do bezpiecznego rozpalenia ogniska. Są one zlokalizowane przy Miejscach Postoju Pojazdów w Leśnictwach Wojsławice, Kumów, Haliczany, Sawin i Góry.

Najbliższą lokalizacją dla mieszkańców Chełma jest miejsce ogniskowe w lesie Borek. Znajduje się ono ok. 300 m od siedziby Nadleśnictwa Chełm po wschodniej stronie szosy Chełm – Hrubieszów. Do miejsca prowadzą tablice kierunkowe zlokalizowane od strony parkingu przy Nadleśnictwie i od ulicy Modrzewiowej.

Możliwy jest również dojazd dla osób poruszających się na wózku.

Z miejsca do rozpalenia ogniska może korzystać każdy. Rozpalający bierze na siebie odpowiedzialność za rozpalony ogień i za jego zgaszenie.

Drewno na ognisko nie może pochodzić z okolicznego lasu. Należy zaopatrzyć się w nie np. w najbliższej stacji paliw albo u najbliższego leśniczego zgodnie z zasadami sprzedaży detalicznej. Niewielkie ilości drewna, w ramach możliwości Nadleśnictwa udostępniane są przy bramie wjazdowej do Nadleśnictwa nieodpłatnie. Prosimy o oszczędne gospodarowanie tymi zasobami. Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość przygotowania drewna przez Nadleśnictwo po uprzednim uzgodnieniu z organizatorem wydarzenia.

Szczegółowy regulamin korzystania z tych miejsc znajduje się tutaj.

Życzymy spokojnego wypoczynku.