Lista aktualności Lista aktualności

Uwaga! Prace w lesie Borek

Informujemy, że w listopadzie i grudniu 2022 r. planowane są zabiegi hodowlane w części lasu przylegającej do parkingu zlokalizowanego w środku lasu przy ulicy Hrubieszowskiej (oddz. 325 a). Zabiegi będą polegały na usunięciu drzew chorych wadliwych i przeszkadzających tak jak działo się to 3 lata temu po przeciwnej stronie drogi biegnącej od szlabanu w oddziale 326 b.

Zaplanowane są również prace polegające na usunięciu drzew połamanych przez okiść na terenie całego lasu Borek.
Usuwanie tych drzew niebezpiecznych może przeciagnąć sie do końca lutego 2023 r.

Część z pozyskanego drewna zostanie przeznaczone na zaspokojenie potrzeb opałowych okolicznych mieszkańców.
W przypadku zainteresowania tymi pracami zapraszamy 7.11.2022 r. oraz 15.11.2022 r. na spotkanie w terenie. Miejsce spotkania – parking przy ulicy Hrubieszowskiej w lesie „Borek” godzina 10:00. Zainteresowani będą mogli naocznie przekonać się o konieczności takich prac porównując efekty w sąsiadujących wydzieleniach. Podczas spaceru z leśnikiem będzie można rozwiać swoje wątpliwości co do zasadności takich prac.
Prace są zgodne z Planem Urządzania Lasu, przy którego zatwierdzaniu brały udział również miejscowe organizacje społeczne.
Przypominamy również, że prace takie skutkują zakazem wstępu na powierzchnie. Teren zostanie oznaczony właściwymi tablicami.