Lista aktualności Lista aktualności

Zaopatrz się w tańsze drewno na zimę!

Wychodząc naprzeciw potrzebom zaopatrzenia ludności w tańszy opał, Nadleśnictwo Chełm informuje, że istnieje możliwość przygotowania go stosując metodę „samowyrobu”.

Drewno drobne, będące pozostałością po ścince wykonywanej przez Lasy Państwowe może być wyrabiane, znoszone i układane w stosy we własnym zakresie. Oferujemy drewno cienkie ale jak najbardziej nadające się do spalania w piecach. Wymaga to wysiłku fizycznego i własnego zaangażowania oraz podstawowej umiejętności pracy narzędziami ręcznymi, np. siekierą. Praca taka może stanowić dodatkową aktywność fizyczną łącząc przyjemne z pożytecznym.

Po ustaleniu z leśniczym miejsca takiego wyrobu oraz przejściu krótkiego szkolenia z zasad bezpiecznej pracy można sobie samemu przygotować dużo tańsze drewno. Wszelkie koszty przygotowania czyli dojazd, narzędzia czy transport pozostają po stronie kupującego.

Drewno takie, przed zabraniem, podlega obowiązkowi zakupu po bardzo preferencyjnych cenach wynoszących ok. 16 zł za 1 mp.

Załączone fotografie obrazują jakość i grubość drewna przygotowanego w ten sposób. Ilość jaka jest widoczna na zdjęciach to orientacyjnie ok 3 mp.

Możliwości zakupu grubego drewna opałowego w 2022 r. mogą okazać się ograniczone. Coroczna pula detaliczna oferowana przez Lasy Państwowe może w tym roku nie zaspokajać wszystkich potrzeb odbiorców drewna. Pozyskanie dodatkowego, grubego drewna opałowego, ponad zatwierdzone plany pozyskania nie jest możliwe do realizacji.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z leśnictwami, których wykaz i numery telefonów umieszczone są na stronie Nadleśnictwa Chełm w zakładce Kotakt > Leśnictwa.

https://chelm.lublin.lasy.gov.pl/lesnictwa

Zapraszamy do zainteresowania się ofertą w dobie poważnego wzrostu cen innych nośników energii.